Eyütttttt
2005.01.20. 15:14
Zenéjük és dalaik egyre érettebbek, úgy tűnik a siker nem szállt a fejükbe, inkább igyekeznek önmaguk számára is egyre magasabbra tenni a mércét. A Fiesta zenekarral harmadik nagylemezük megjelenése kapcsán beszélgettünk.
-Már a második album és nagyon igényes zenei tálalást kapott, ám a mostani még azt is képes volt felülmúlni! Igaz, hogy Grammy-díjas produkcókban közreműködő zenészeket hívtatok segítségül?
-Néhány dalt valóban Puerto Ricoban rögzítettünk olyan muzsikusok társaságában, akik a Grupo Mania zenekar, illetve Elvis Crespo korongján is hallhatóak. Az első lemez esetében kisebb költségvetés állt a rendelkezésünkre, ám a két, platinalamezzel kitűntetett albumunk után nagyobb lehetőségek kínálkoztak. - meséli Csordás Tibi.
-Latin-Amerika... Ez egyfajta fanatizmus nálatok, hogyha eljuthattok végre egy ilyen egzotikus helyre, akkor sem a pihenés kerül előtérbe, hanem a zene?
-Ez egy rendkívüli lehetőség volt, amivel örömmel éltünk és sokkal inkább lázba hozott bennünket, mint a napozás vagy a pihenés lehetősége. Egypébként klipet is forgattunk a helyszínen, ahova nem érkeztek meg a csomagjaink. Egy darabig. Bár inkább csak a szépre emlékezünk! - mondja Knapik Tamás.
-Mennyire tudtátok megtalálni a hangot a helyi muzsikusokkal?
-Számukra a zene hihetetlenül sokat jelent, s nagyon nyitottak is. Ennek köszönhetően azonnal megtaláltuk a közös hangot, ráadásul nekik nem kellett különböző instrukciókat adni a megszólaltatáshoz, csak kiosztottuk nekik a kottákat és megkértük őket, hogy játszanak! - emlékszik vissza az énekesi feladatokat is magára vállaló Tibor.
-A Puerto Rico című nagylemezen sokkal több az énekmentes, hangszerekkel tarkított zenei rész, mint azt a hazai daloknál megszokhattuk, ráadásul van egy-két hihetetlenül gyors ritmusú felvétel is.
-Ez a merenque. Azt kell tudni erről a dominikai zenéről, hogy annak idején a hódító spanyolok által behozott zene, az afrikai rabszolgák muzsikájával keveredve alakult ki. Feszes tempó és sokszínű zenei részek gazdagítják e zenei műfajt. Koncerten még nem játszottunk ilyen zenét, de tervezzük és kíváncsian várjuk a rajongók visszajelzéseit. - feleli Tomi.
-A korong végén található két fúvósmentes rockdal is. Ez elég meglepő tőletek...
-Latin rock. Van ilyen, igaz, tőlünk még nem nagyon hallott ilyet a közönség, de ezeket adalokat is szeretjük, pláne, hogy az egyikben a Hooligansből ismert Csipa is énekel.
-A latin zene elég a színpadon, vagy a szabadidőben is ez dominál nálatok?
-Latin zenét játszunk és kilencven százalékban latin zenét hallgatunk. Figyelemmel kísérjük a műfaj nemzetközi és helyi sztárjanak munkáit. Ha nem szeretnénk, nem játszanánk. - összegez Tamás.
-Lemezbemutatón mikor láthat benneteket aközönség?
-Másén? A sajátunkat nőnapra tervezzük.
-Mit üzentek azoknak, akik latin zenét szeretnének játszani?
-Ha van bennük indíttatás, akkor csinálják, de ne divatból! Mi is magunktól találtunk rá és kezdtünk el vele foglalkozni... - vélekedik Tamás.
-Igaz, ha nekem valaki tizenéves koromban azt mondja, hogy latin zene, csak néztem volna rá bambán! Annak idején vettem egy gitárt feltekertem a hangerőt és hadd szóljon! Ha valaki nem a latin zenében nő fel, akor annak kell némi idő amíg megérzi, megérti és megszereti ezt a zenei világot. - mondja búcsúzóul a Junkies-karrierrel is büszkélkedő Tibi.
|